Egészséghét iskolánkban

Múlt héten az iskola 6. osztályában minden kicsit más volt. A gyerekek az egészséghét projekten vettek részt, amelynek a záró rendezvénye ma délután lesz. A projektzárón képekkel kísérve elmesélték, hogy milyen programok részesei voltak és hogy érezték magukat.  A múlt hét során a délelőtti tanórák némelyikén érintették az egészséges táplálkozás, a diétázás, a sport és a DADA témaköreit, természetismeret, - matematika,- magyar,- rajz, - informatika, - német –és testnevelés órán nagyobb hangsúlyt fektettek a fent említett témákra. A tanárok igyekeztek az órákat kicsit más és sokkal szemléletesebb módon vezetni, a gyerekeket hasznos információkkal ellátni. A kapott új tananyagot egy saját projektfüzetben rögzítették a gyerekek.  A délután háromig tartó foglalkozásokon részt vehettek tartásjavító tornán, waitangkung foglalkozáson, a diétázásról szóló védőnői előadáson, sportdélutánon, és, amit a legjobban kedveltek mind közül, masszázst tanító foglalkozáson.Reméljük, hogy sikerült sokkal vonzóbbá tenni a gyerekek számára az egészséges életmód lehetőségét és a téma iránt érzékenyebbé váltak. A képre kattintva megnézhetnek egy rövid filmet a rendezvényről.